Steinberger gitary. Po vytvorení elektrickej prišla elektrická basgitara. A od jeho predstavenia na začiatku 50. rokov bol vývoj jeho 6-strunového brata takmer vždy na prvom mieste. Efekty, exotické zosilňovače a široký výber nástrojov boli prakticky vždy doménou gitaristov; Bez ohľadu na to, čo sa stalo pre basgitaristov, bolo zvyčajne vopred testované na gitaristoch. Steinberger bassgitary. Za posledné desaťročie nastal v basových technológiách veľký prevrat. Do popredia sa dostali elegantné, honosné, viacvrstvové basgitary so zdobeným hardvérom, snímačmi so širokým rozsahom a všestrannou elektronikou.

Steinberger zvuk gitary

Zosilňovače navrhnuté špeciálne pre basgitaristov nielen gitarové zosilňovače prerobené pre nízkofrekvenčnú odozvu – sú široko dostupné. Aj efekty prešli výraznou premenou. Zvukoví inžinieri, ktorí vytvárajú efektové zariadenia, sa klasicky snažili o väčšiu vernosť vysokých frekvencií. Teraz, so širokospektrálnymi integrovanými obvodmi a vylepšenou vernosťou nízkych frekvencií, väčšina efektov funguje rovnako dobre s basou ako aj s gitarou. V skutočnosti niektoré fungujú lepšie. V posledných rokoch bola veľká pozornosť venovaná samotnému dizajnu basov. Nové materiály. Do hry vstúpila elektronika a tvary a preskúmaním basov v nasledujúcom článku by ste sa mali zoznámiť s niektorými nástrojmi, ktoré nanovo definujú úlohu spodnej časti hudby.

Industrial Design Excellence Award od Industrial Designers Society of America nemusí pre priemerného basgitaristu nevyhnutne znieť ako dôležitá pocta. Držiteľom ceny je však v tomto prípade Steinberger Sound, ktorého bezhlavo zosilnená plastová basa s futuristickým nádychom bola ocenená nielen inými dizajnérmi a výrobcami plastov, ale aj niektorými z popredných mien v oblasti 4 strún: Sting, Bill Wyman, Andy West, John Entwistle, Tony Levin, Jamaaladeen Tacuma a Tim Bogert.

Steinberger sa nápadne líši od väčšiny bežných basgitár. Napríklad ladiace stroje, vrúbkované gombíky, sú umiestnené na tele. A samotné telo je malé a ľahké (celý nástroj váži asi 9 libier). Napodiv, basgitarista Ned Steinberger nie je ani lutnista, ani výkonný basgitarista so záľubou v majstrovaní. Je to bona fide priemyselný dizajnér, ktorý predtým vytváral nábytok (väčšinou stoličky) pre školy, kancelárie a nemocnice a bol požiadaný, aby svoje ľudsko-inžinierske know-how aplikoval na niektoré zo Spectorových basgitár.

Ned navrhol ich modely NS a v dôsledku toho sa začal zaujímať o alternatívne návrhy pre 4-strunové. Steinberger cítil, že tradičné basy sú zle vyvážené: „Gitara však funguje na pomerne vysokej úrovni,“ hovorí. “To znamená, že časti tela a krku fungujú – sú v rovnováhe, umožňujú dobrý prístup ku všetkým pražcom a tak ďalej. Je oveľa ťažšie navrhnúť pohodlné basy. Majú tendenciu byť ťažké na krk a pokiaľ ide o mňa, neexistuje žiadny dobrý dôvod, aby tam boli ladiči.

A vedel som, že veľkú časť ťažoby na krku možno zmierniť odstránením vreteníka a premiestnením ladičiek.“ Stei nbergerov prvý prototyp bol drevený, ale zistil, že zvuk drevených basov v skutočnosti utrpel, keď bol krk pripojený k obyčajnému malému telu. Experimentoval a zistil, že pokrytím celého nástroja sklolaminátom došlo k veľkému zlepšeniu tónu a sustainu. Nakoniec sa dizajn vyvinul smerom k úplnému vylúčeniu dreva.

Samotné plasty použité v prístroji vám neposkytnú potrebné výsledky. Napríklad plexisklo má veľkú elasticitu a ak z neho urobíte basy, stratíte výšky a udržíte. Naša basa používa ako štruktúru grafit a sklolaminát. Plast je len spojivo, ktoré to všetko drží pohromade. Pokiaľ ide o mňa, neexistuje lepší alebo horší zvuk, pretože je to subjektívna vec. Takže namiesto toho, aby som sa snažil zapôsobiť na ľudí určitým zvukom, snažím sa len využiť celý potenciál, ktorý basa ponúka.

Steinbergerovým pôvodným ideálom bolo predať svoj dizajn etablovanému výrobcovi gitár a nechať ich vyrábať Podľa Neda však boli spoločnosti skeptické, pokiaľ ide o to, či by na trhu bola akceptovaná plastová basgitara. plast bol niečo, čo sa malo použiť na zníženie ceny nástroja. Neuvedomili si však, že grafit a epoxid sú drahšie ako aj exotické tvrdé drevá.

Steinberger, ktorý ho odmietli od veľkých spoločností, sa rozhodol vyrábať basy sám a štyri roky po svojom vzniku vyrába jeho spoločnosť nielen 4- strunovú basu, ale aj 5-strunovú.

Najvýraznejším dizajnovým prvkom Steinberger Bass je jej bezhlavý jednodielny krk.


Elektrobicykel ADO A20 XE

Elektrobicykel ADO A20 XE