Škola hry pre basgitaru. Ako inak, na súkromnej lekcii je motivácia oveľa silnejšia na basgitaristov všetkých úrovní. Platíte za individuálnu pozornosť a približne hodinu dostanete individuálnu pomoc. Problémy súvisiace s prstokladom, čítaním, teóriou a technikou sú zahrnuté tam, kde sa vás týkajú – na vašej konkrétnej úrovni.

Škola hry pre basgitaru

Dôrazne vám odporúčam, aby ste sa pokúsili absolvovať súkromné ​​​​hodiny na týždennej báze, aby ste naplno využili výhody hudobného vzdelávania. Mali by byť s organizovaným profesionálom (niektoré vysoké školy ponúkajú individuálnu výučbu, aj keď vám neumožňujú študovať elektrickú basgitaru). Uvedomte si, že možno nebudete môcť získať všetky typy informácií a pokynov od jedného učiteľa. Niektorí inštruktori sú dobre oboznámení len s výučbou čítania zo zraku, zatiaľ čo iní môžu pokrývať predovšetkým cvičenie akordov a nácvik uší. Určite by som sa vyhol každému učiteľovi, ktorý nečíta basový kľúč.

Čítanie zo zraku je zručnosť, ktorá nielenže prospeje vášmu chápaniu basovej hudby, ale bude dôležitá aj v mnohých iných oblastiach zarábania si na živobytie ako hudobník. Keď budete prechádzať rôznymi knihami, značne si rozšírite znalosti o hmatníku a zlepšíte si ucho na rozoznávanie intervalov medzi tónmi. To z vás zase urobí lepšieho improvizátora.

Mnohé vysoké školy ponúkajú niečo celkom jedinečné v oblasti vystúpenia: pódiovú kapelu. Takáto kapela má zvyčajne 14 až 20 ľudí, ktorí čítajú hitparády veľkých kapiel a basové party predstavujú veľa výziev. Sú tam noty napísané presne tak, ako sa majú hrať, a sú tam aj noty, ktoré treba interpretovať – najmä v jazzových hitparádach. Taktiež sa stretnete so symbolmi akordov, ktoré si vyžadujú veľa rýchleho myslenia, aby ste na mieste vytvorili dobrú basovú linku.

Toto je neoceniteľné školenie pre štúdiovú prácu. Pokúste sa absolvovať čo najviac hodín teórie a harmónie. Nie je zlý nápad odložiť hodiny kompozície, aranžovania, orchestrácie a kontrapunktu, kým neabsolvujete všetky hodiny teórie a harmónie, ktoré škola ponúka. Keď splníte tieto náležitosti, budete oveľa lepšie pripravení zvládnuť takéto pokročilé témy. Veľa šťastia a pamätajte, že bez ohľadu na to, aký príťažlivý je školský basový program, ste to vy, kto sa budete musieť motivovať k cvičeniu. Bola som tam; Viem.

Väčšina profesionálov považuje sledovanie zraku za samozrejmosť – ten váš skutočne nie je výnimkou. Avšak prostredníctvom vyučovania si človek uvedomí problémy s čítaním, ktoré žiaci zbytočne zažívajú. Naučil som sa čítať pod tlakom v štúdiovej práci, a hoci to bolo ťažké, naučil som sa veľa „skratiek“, ktoré vám možno sprostredkovať, aby bolo čítanie zábavné a jednoduché. Aby ste sa zoznámili so základmi v notách a načasovaní, musíte si prečítať knihu, napríklad Easy Electric Bass (od Gwyn Publishing Co.).

Základy, ako sú štvrťové noty, názvy nôt, kde sú na nástroji, kravaty, bodky, ploché, ostré, prirodzené a kľúčové podpisy, by ste si mali precvičiť z jednej z mnohých kníh na trhu. Jeden problém, ktorý vstane, keď začnete s týmto procesom učenia, je zabrániť nude, aby vás netrápila.

Nuda predchádza stavu mysle, ktorý bráni človeku učiť sa, čo spôsobuje, že študent si myslí, že je veľmi ťažké naučiť sa čítať. Škola hry pre elektrickú basgitaru.

Ak sa naučíte niekoľko nôt na basoch, môžete okolo nich nájsť ďalšie tóny tak, že ich priradíte k známym tónom. Ak druhý tón vyzerá vyššie ako prvý, má vyššiu výšku a tak ďalej pre nižšie tóny (nižšie tóny). Človek by si mal osvojiť zvyk písať rytmické riadky (na pohladenie nohou), a nie písať vo všetkých zložitých 1-e-an-a garbage studio hudobníci, ktorí to robia na uľahčenie čítania.

Na hranie dobrej hudby nie je nevyhnutné vedieť čítať zo zraku. Dobré ucho je dôležité pre učenie sa basových liniek z platní a sledovanie akordov až po nové melódie. Ak by ste však chceli byť vyhraneným hudobníkom a mať možnosť mať otvorené dvere, či už pre zábavu alebo pre peniaze, musíte vedieť čítať. Postoj je veľmi dôležitý. Ak zistíte, že sa nudíte alebo sa nútite cvičiť, keď príde mentálny blok, tento negatívny pocit vám zabráni v zábave z objavovania malých trikov čítania. Dajte si pauzu, vráťte sa neskôr a študujte a uistite sa, že máte absolútne ticho.

Nezabudnite sledovať hudbu. Aj keď si veľmi rýchlo zapamätáte krátky vzor, ​​naučíte sa čítať pomocou „osmózy“, pretože známe vzorce budú rozpoznané v nových situáciách a za krátky čas budete čítať. Toto je najrýchlejší, najjednoduchší a najlepší spôsob, ako sa naučiť čítať. Pokúste sa zapísať akúkoľvek jedinečnú basovú linku, ktorú počujete, na platňu, ktorá sa vám obzvlášť páči. Písaním sa naučíte aj čítať. Pri každej príležitosti si prečítať aranžmány, skočiť do bazéna a urobiť to. Je prekvapujúce, čo všetko sa dá naučiť pod tlakom.


Elektrobicykel ADO A20 XE

Elektrobicykel ADO A20 XE